Kuidas leida juhendaja?

Kui oled selgeks saanud enda uurimistöö teema, on järgmiseks oluliseks küsimuseks sobiva juhendaja leidmine. Sõltuvalt sinule huvi pakkuvast teemast, võid leida juhendaja nii enda koolist, ettevõttest või lausa ülikoolist.

Sinu kool

Alustuseks tasub küsida enda kooli õpetajatelt, kas nad on valmis sinu uurimistööd juhendama. Kui sinu uurimistöö teema on näiteks bioloogia valdkonnas, pöördu esmalt tema poole. Ta oskab sulle kindlasti head nõu anda ning vajadusel edasi suunata teiste õpetajate, ettevõtete või teadlaste poole. Juhendaja leidmisel võid uurida ka seda, milliseid töid nad varem juhendanud on. 

Tartu Ülikooli teaduskool 

Tartu Ülikooli teaduskool tegeleb andekate noorte mitmekülgse arendamisega. Lisaks olümpiaadide korraldamisega, pakuvad nad koolidele õpikodasid ja erinevaid võistlusi. Lisaks on võimalus teaduskooli lehelt leida põnevaid uurimisteemasid ja konsultante. Selle kohta saad lähemalt lugeda siit.

Eesti Terioloogia Selts

2021. aasta loom on rott. Rotiaasta puhul otsib Eesti Terioloogia Selts võimalusi koostööks esinevate asutustega, sealhulgas ka koolidega, et koguda infot rottide leviku ja ökoloogia kohta. Terioloogia Selts pakub huvitavaid loovtöö teemasid 8. kuni 10. klassi õpilastele. Üheks suurimaks teemaks on rotiliikide leviku täpsustamine, milleks vajatakse vaatlusandmeid, mida saab igaüks koguda oma kodukohas. Loe lähemalt Seltsi kodulehelt ning juhendaja leidmiseks täida ära veebivorm enne kooliaasta lõppu.

Ülikoolid

Teadustöö

Eesti Ülikoolides uuritakse palju põnevat ja huvitavat. Suur osa uurimisgruppe ootavad enda juurde ka motiveeritud õpilasi enda uurimistööd tegema. Seetõttu tasub ühendust võtta ka Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli jt asutuste teadusgruppide juhtidega, et uurida, kas neil on valmisolek uurimistööd juhendada. Kuid esmalt tutvu põhjalikult ülikoolide kodulehel oleva infoga, et leiaksid endale kõige sobivama uurimisvaldkonna.