Kuidas leida juhendaja?

Kui oled selgeks saanud enda uurimistöö teema, on järgmiseks oluliseks küsimuseks sobiva juhendaja leidmine. Sõltuvalt sinule huvi pakkuvast teemast, võid leida juhendaja nii enda koolist, ettevõttest või lausa ülikoolist.

Sinu enda kool

Alustuseks tasub küsida enda kooli õpetajatelt, kas nad on valmis sinu uurimistööd juhendama. Kui sinu uurimistöö teema on näiteks bioloogia valdkonnas, pöördu esmalt tema poole. Ta oskab sulle kindlasti head nõu anda ning vajadusel edasi suunata teiste õpetajate, ettevõtete või teadlaste poole. Juhendaja leidmisel võid uurida ka seda, milliseid töid nad varem juhendanud on. 

Tartu Ülikooli teaduskool 

Tartu Ülikooli teaduskool tegeleb andekate noorte mitmekülgse arendamisega. Lisaks olümpiaadide korraldamisega, pakuvad nad koolidele õpikodasid ja erinevaid võistlusi. Lisaks on võimalus teaduskooli lehelt leida põnevaid uurimisteemasid ja konsultante. Selle kohta saad lähemalt lugeda siit.

Eesti Teadusagentuur

Eesti Teadusagentuur on välja pannud koostööpartnerite abiga mitmeid uurimisteemad ja -valkdonnad, mille hulgast on võimalik endale leida lisaks põnevale teemale ka juhendaja. Nimekirjast leiad teemad, mis on välja pandud Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti lennuakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt. Vaata lähemalt siit!