Õpilaste teadusfestival

Õpilaste teadusfestival on igal kevadel toimuv üritus, kus tähistame teadust ja noori teaduses. Festivali raames leiab aset ka Õpilaste teadustööde riikliku konkurssi II voor ning parimate tööde posterettekannetega on võimalik tutvuda kõikidel festivali külastajatel. 

Õpilaste teadusfestival
2019. aasta Õpilaste teadusfestival.
Foto: Silver Siilak

Festival leiab aset Eesti Rahva muuseumis koos mitmete teaduse populariseerijate, töötubade ja teadusteatritega. Sellest tulenevalt on festivalile oodatud kõik suured ja väiksed teadushuvilised. Festival on ka hea viis õpilastele tulevase uurimis- või loovtöö teema leidmiseks ja inspiratsiooni ammutamiseks. Õpilased, kellel on uurimistöö tegemine alles ees, saavad näha, mida ja kuidas teised õpilased uurinud on. Lisaks saab ülevaate erinevatest kasutatavatest meetoditest ja võimalustest töö tegemisest ülikoolide või teadusasutuste juures. Sarnaselt õpilastele jagub inspiratsiooni ka õpetajatele, keda julgustame kasutama enda klassiruumis põnevaid lahendusi ning miks mitte tegema koostöö kooliväliste organisatsioonidega. 

2021. aastal viidi seoses koroonaviiruse pandeemiaga Õpilaste teadusfestival veebi  - kutsuti ellu kampaania "Julge olla uudishimulik!". Kampaania käigus julgustasime noori avastama ja küsima küsimust "MIKS?". Avastamiseks on lõpmatul hulgal võimalusi ning see viib uute ning põnevate avastuseni. Kampaania käigus esitati 10 "Miks?" küsimust, mille vastajate vahel loositi välja põnevaid auhindu.

Tutvu eelmiste aastate Õpilaste teadusfestivalidega:

Loe lähemalt Eesti Teadusagentuuri kodulehelt.