Õpilaste teadusfestival

õpilaste teadusfestival

Õpilaste teadusfestival on kevaditi toimuv suursündmus, millega tähistame teadust ja noori teaduses. Festival toimub Eesti Rahva Muuseumis 11.-12. aprillil 2023. Festivali raames leiab aset ka Õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor ning parimate tööde posterettekannetega on võimalik tutvuda kõikidel festivali külastajatel. 

Lisaks on võimalus kahe päeva jooksul osa võtta põnevatest töötubadest ning kuulata inspireerivaid ettekandeid. Festival on ka hea viis õpilastele tulevase uurimis- või loovtöö teema leidmiseks ja inspiratsiooni ammutamiseks. Õpilased, kellel on uurimistöö tegemine alles ees, saavad näha, mida ja kuidas teised õpilased uurinud on. Lisaks saab ülevaate erinevatest kasutatavatest meetoditest ja võimalustest töö tegemisest ülikoolide või teadusasutuste juures. Sarnaselt õpilastele jagub inspiratsiooni ka õpetajatele, keda julgustame kasutama enda klassiruumis põnevaid lahendusi ning miks mitte tegema koostöö kooliväliste organisatsioonidega. 

2023. aasta õpilaste teadusfestivali täpse info tuleb juba peagi!


teadusfestival

2022. aasta festivali pildigaleriid:

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemustega saad tutvuda siin ning õpilaste teadustööde lühikokkuvõtetega tutvuda siin! Samuti saad kuulata Vikerraadio intervjuud Ülle Kikase ja riikliku preemiasaaja Kulla Saatmäega, festivalist tegi ülevaate ka Õpetajate Leht.

Tutvu eelmiste aastate õpilaste teadusfestivalidega:

Lisainfo:
Mare Vahtre
mare.vahtre@etag.ee

tel: 569 055 79