Koostöö eelised ja kitsaskohad huviringi korraldamisel

Koolipoolsed koostöö eelised: mitmekesistab õppetööd, kaasab õppetegevustesse eri valdkondade spetsialiste, suurendab õpilaste motivatsiooni omandada teadmisi ja praktilisi kogemusi mõnes kindlas ainevaldkonnas, aitab suurendada õpilaste karjääriteadlikkust, toetab õpilaste omaalgatust ja ettevõtlikkust jne.

Partneripoolsed koostöö eelised: arendab ja soodustab kogukondlikku koostööd, panustab piirkonna hariduselu edenemisse, asutused ja ettevõtted saavad oma tegevusala noortele tutvustada ja selle vastu huvi äratada jne.

Koolipoolsed koostöö kitsaskohad: ajamahukas ja kulukas (nt juhendajate töötasu, ruumide rent, õppevahendid, transport) jne.

Partneripoolsed koostöö kitsaskohad: kooli õppekavaga sobivate programmide väljatöötamine, projektide ja programmide rahastamine, kulukas (nt juhendajate töötasu, ruumide rent, õppevahendid, transport) jne.

Huviringi kavandamiseks ja elluviimiseks leiab häid mõtteid ja toetavat teavet artiklikogumikust „Kvaliteetsem teadushuviharidus“ (https://www.etag.ee/wp-content/uploads/2019/10/ETAg_Teadushuviharidus_170x240_veebi.pdf), kuhu koondatud 11 artiklit käsitlevad teadushuviringi juhendamist eri nurga alt. Kogumikust leiab ka näidislugusid ning juhtumikirjeldusi.

Tutvu kindlasti ka teiste Eesti Teadusagentuuri teadushuvihariduse metoodiliste materjalide, näidisõppekavade ja raamatutega: https://www.etag.ee/tegevused/teadpop/teamepluss/teadushuviharidus/.