Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter

Sündmus

08:00 kuni 20:00

Veebileht http://opik.fyysika.ee/

Füüsikaviktoriin Spekter 2018

Kõik 8.–12. klasside õpilased on oodatud 3. mail 2018 lahendama põnevaid füüsikaülesandeid veebiviktoriinil Spekter.

Füüsikaviktoriinil saab nii igapäevaeluga seotud kui ka loogilist mõtlemist vajavaid ülesandeid lahendada eesti või vene keeles. Osalema on oodatud kõik 8.–12. klasside õpilased nii üldharidus- kui ka õhtu- ja kutsekoolidest, aga ka nooremate klasside õpilased. Küsimused on koostatud kahele vanuserühmale: 8.–9. ja 10.–12. klassile. Tulemusi hinnatakse klasside kaupa ja iga klassi kümme parimat õpilast saavad auhinna.

Viktoriinist saab osa võtta 3. mail kell 8–20 füüsika e-õpiku veebikeskkonnas.

Osalenud saavad oma tulemustega tutvuda samas portaalis alates 4. maist kella 12-st. Auhinnaliste kohtade võitjate nimed avaldatakse 10. mail Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel.

Füüsikaviktoriin Spekter korraldati esimest korda 2015. aastal. TÜ teaduskooli eesmärk on tuua füüsika õppimisse viktoriiniga mängulisust ja näidata õpilastele, et füüsika ei seisne alati mitte arvutusülesannete lahendamises, vaid ka oma kogemuse analüüsimises ning õigete ja valede arutluskäikude eristamises.

Viktoriini korraldab Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga. Viktoriini toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Tutvu juhendiga siin.