Lahe geograafiatund

Sündmus

kuni

Eesti üldhariduskoolid

GPS teematund Võrus

Teist aastat järjest viivad Tartu Ülikooli geograafia osakonna üliõpilased Eesti Teadusagentuuri ja Haridus- ja Teadusministeeriumi toel läbi siinsetes üldhariduskoolides praktilisi geograafilisi teematunde. Koolikülastuste käigus jõutakse ligi kolmekümnesse kooli. Esimeses järjekorras saavad võimaluse geograafiatudengeid võõrustada koolid, kuhu 2016. aastal projekti raames ei jõutud.

Ka tänavu on õpilastel võimalik astuda planeerija kingadesse, ent sel korral töötatakse välja Tartu Kesklinnale uusi transpordilahendusi. GPS teematunnis tutvustatakse selle töötamise põhimõtet ja rakendusvõimalusi. Loodusgeograafiatunnis avaneb õpilastele võimalus läbi viia ilmavaatlust. GIS teematund teeb sissejuhatuse kartograafiasse ja nutitelefonide teematunnis tutvutakse asukohapõhiste rakendustega.

Loodusgeograafia teematund Tabiveres

Kõiki teematunde saadab esmalt teoreetiline sissejuhatus ning seejärel praktiline ülesanne. Koolikülastused toimuvad sooviavalduste alusel ning tundide läbiviimine on kooli jaoks tasuta.

Esimesed koolikülastused toimuvad 2017. aastal oktoobris ning koole külastatakse kuni talvevaheaja alguseni. Projektimeeskond koosneb üheteistkümnest geograafia osakonna kasvandikust, keda ühendab lisaks huvile geograafia vastu ka noorgeograafide tudengiorganisatsioon - EGEA-Tartu.

Noorgeograafide tegemistega ja "Laheda geograafiatunniga" on võimalik end kursis hoida sotsiaalmeediat, blogi ja kodulehekülge jälgides.

Planeerimistöötuba