Müstiline ürgmeri

Näitus

kuni

Eesti Loodusmuuseum, Lai 29a Tallinn

näituse "Müstiline ürgmeri" plakat

Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus "Müstiline ürgmeri", mis kutsub avastama salapärast merepõhja 600 miljoni aasta tagustest aegadest tänapäevani. Väljapaneku keskmes on tänaseks väljasurnud eriskummalised mereasukad, kelle elust, olust ja välimusest jutustavad fossiilide põhjal modelleeritud videod.

"Müstilise ürgmere" näitusesaalist leiab neli videoinstallatsiooni, mis juhatavad külastajat rännakul läbi kuue ajastu, jõudes välja tänapäeva. Videotes ärkavad ellu ürgsed mereasukad ja otsa saab vaadata näiteks hiiglaslikule meriskorpionile ning imetleda graatsilisi meriliiliad. Videotes näeb nende võimalikku välimust ja tõenäolist käitumist. Lisaks videoinstallatsioonidele leiab näituselt mitmemeetrised ürgsete mereelukate mudelid, näiteks 3-meetriseid nautiloide ja 2,5-meetrist meriskorpioni.Nii näeb, kui suureks kunagised veeasukad kasvada võisid. Lisaks on näitusel väljas valik fossiile loodusmuuseumi kogudest, sh käsijalgseid, koralle, tigusid, soontaimi ja sammalloomi.

Paralleelselt näitusega "Müstiline ürgmeri" saab 20. jaanuarist Eesti Loodusmuuseumis tutvuda ka väljapanekuga "Meie meri". Näitus "Meie meri" tutvustab Läänemeres elavaid liike ja nendevahelisi seoseid, räägib inimese rollist Läänemere käekäigus ning kutsub mõtlema selle üle, kui tihedalt me omavahel seotud oleme.

Mõlemad näitused on Eesti Loodusmuuseumis avatud 2018. aasta märtsini ja nende valmistamist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Vaata lähemat infot Eesti Loodusmuuseumi kodulehelt.