Veebiseminar: BetterGeo – Minecraftiga maapõue uurima

Sündmus

10:00 kuni

BetterGe4.2021o veebiseminar "Maapõuega uurima" võtab aset 20.0

20. aprillil ootab TalTech geoloogia instituut veebiseminarile, kus tuleb tutvustamisele uus õppevahend - BetterGeo. BetterGeo on Minecrafti realistliku geoloogiaga laiendus, mis tutvustab lisaks kivimitele, mineraalidele ja metallidele ka keskkonnamõjusid. Seminaril jagavad geoloogia instituudi töötajad praktilisi nippe ja soovitusi, kuidas alustada õpetamist Minecraftiga. Lähemalt on vaatluse all selle kasutamiseks võimalused õppetöös. Kindlasti saab katsetada loodud lisavahendeid.

 

Minecraft on üks populaarsemaid mänge maailmas. Selle mängu eesmärgiks on ellujäämine plokkidest koosnevas maailmas. Ehitiste rajamiseks või töövahendite valmistamiseks on vaja koguda erinevaid materjale - näiteks nagu puit, kivi ja metall. BetterGeo on Minecrafti arendus, mis toetab ja aitab õpetada maapõueressurssidega seotud teemasid, nende mõju keskkonnale ja palju muud. Suur osa mängust on seotud maavarade - raud, kuld ja teemantide - otsimisega. See sobib klassiõpetajale teema õpetamiseks ja loodusainete õpetajale teema kinnistamiseks.

 

Koostöös teiste Euroopa ülikoolidega on Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut koostanud mängule haridusliku funktsiooni toetamiseks õppematerjalid, mida klassis õpilastega kasutada. Ülesannete kestus ja ettevalmistusaeg on erinevad - on lühikesi harjutusi, mis ei vaja palju ettevalmistusaega ja ka tegevusi, mida saab teha mitu tundi või lausa pikema projektina. Hulk ülesandeid on veel töökäigus, mis vajavad julgete õpetajate pöötl katsetamist õppetöös. Kõigest sellest lähemalt tuleb juttu seminaril.

Juba olemasolevate õppematerjalidega saab tuttavaks: www.bettergeoedu.com/est Ja töökäigus olevate ülesannetega teeme esimest tutvust seminaril.

Oma osalemissoovist andke palun teada emailile karin.kaar@taltech.ee . Registreerunutele saadame enne seminari ürituse lingi.

Veebiseminari info Facebookis: www.facebook.com/events/1162631800837125