Looduskaitsekuu: Tornide linnuvaatluspäev

Sündmus

05:00 kuni 13:00

üle Eesti

Looduskaitsekuu "Igaühe loodushoid" raames saab tornides linde vaadelda.

Rahvusvahelisel rändlindude päeval kutsuvad Eesti Ornitoloogiaühing, Estbirding ja Linnuvaatleja kõiki huvilisi tornidesse linde vaatlema. Osaleda saab nii iseseisvalt kui ka juhendatud vaatlusel.

Vaatluspäeval tuleb endale valida sobiv torn, üles märkida ajavahemikus kella 5–13 nähtud linnuliigid ning saata andmed 11. mail kella 18.00-ks ornitoloogiaühingule aadressile margus.ots@eoy.ee. Palume ühingule edastada vaatluse koha ja kellaaja, kohatud liikide nimekirja ning vaatlejate arvu. Iseseisvaks vaatluseks meelepärase torni leiab ornitoloogiaühingu kaardirakendusest www.eoy.ee/linnutornid/.

Kogenud linnuvaatlejate juhendamisel saab linde tundma õppida ja vaadelda 15 tornis üle Eesti. Vaatlusajad ja tornide asukohad leiab ka kaardilt tinyurl.com/tornidevaatlus2019, nimekiri võib jooksvalt täieneda. Eelregistreerumine ei ole vajalik, osalemine on tasuta.

Laekunud andmete põhjal selgitame välja kõige liigirikkama vaatlustorni. Osalejad saavad täiendada oma linnumääramise oskust ja kogemusi vaatluste tegemisel.

Tornide linnuvaatluspäev toimub looduskaitsekuu "Igaühe loodushoid" raames, toetab Keskkonnaamet.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee