Loodusfestival: linnujämm

Sündmus

18:00 kuni 20:00

Tartu Emajõe Lodjakoda

üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loodusfestival kutsub linnujämmile – reedel, 9. juunil kell 18 saavad Tartus Lodjakojas kokku linnud, helikunstnikud ja poeedid, et pöörata tähelepanu linnaloodusele.

Neljandat korda toimuval Linnujämmil esitavad muusikud ja luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad Eestis elava linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest. Sel aastal on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud tikutaja, rasvatihane, laululuik, leevike, pasknäär ja aasta lind aul.

Sellel aastal osalevad muusikud Kitty Florentine, LI:V, Meisterjaan ja kirjanikud Doris Kareva, Veronika Kivisilla, Janika Läänemets, Mirjam Parve, Aare Pilv.

Tule naudi õdusat õhtut Tartus, Lodjakoja paadikuuri vabaõhusaalis 9. juunil kell 18. Sündmus on tasuta.

Linnujämm on osa Loodusfestivali programmist. Loodusfestival toimub sel korral 7.–11. juunini. 2023. aasta Loodusfestivaliga pööratakse tähelepanu nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele.

Linnujämmi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Linnujämmi toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Artistide ja pealtvaatajate turvalisust tagab Viking Security.

Lisateave:
Loodusfestival
loodusfestival@ut.ee
www.loodusfestival.ee