Tartu loodusmaja seenenädal 2023

Näitus

kuni

Lille 10, Tartu

seenenädal

Tartu loodusmaja traditsiooniline sügisene Seenenädal toimub 18. – 24. septembril!

Tartu loodusmaja ootab kõiki mükomaane oma kõige pikaajalisemale ja võib olla parimale näitusele – loomulikult seenenäitusele. Sel aastal võtab see uhkemad mõõtmed kui enne ja lisaks näitusele toimuvad ja loodusõhtud ja samblikuretked. Koolidele ja lasteaedadele pakume eelregistreerimisega seeneteemalisi juhendatud külastusi.

Liitu Seenenädala üritusega ka Facebookis, lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel.

Näitust toetab Eesti Teadusagentuur.


NÄITUS

Loodusmaja saalis on imetlemiseks ja tutvumiseks väljas suur valik meie Lõuna-Eesti metsade, niitude, parkide ja lodude seentest. Seenenäitus täieneb iga päev uute põnevate liikidega! Väikeses seenelaboris saab teha tutvust seeneniidistiku, eoslehekeste ja -torudega ning seentes elavate loomakestega, lisaks saab tutvuda seente eluoluga stendinäitusel. Ka loodusmaja pargis kasvavad seened on näituse ajaks tähistatud.

Seenenäitus on külastajatele avatud T-R kell 10:00-18.00. Seenekonsultant Külli Kalamees-Pani on näitusel kohal kell 15.00-18.00.

Pilet: täispilet 5€/sooduspilet 3€/koolieelikud ja Tartu loodusmaja huvikooli õpilased tasuta.


LOODUSÕHTUD

  • 19.09 kell 18-20 esineb samblikeuurija Polina Degtjarenko (PhD, Tartu ülikool), kes tutvustab samblike värvikat ja vormirohket maailma.
  • 21.09 kell 18-20 esineb majaseente uurija Jane Oja (PhD, Tartu ülikool, OÜ Majaseen). Milline on ägeda seeneteadlase igapäevatöö, milliseid avastusi on seeni uurides veel tänapäevalgi võimalik teha ning milliseid teadliku käitumisega välditavaid ohte loovad seened inimese elukeskkonnale?

Pilet: osalemine seenenäituse piletiga


SAMBLIKURETKED

  • 23.09 kell 11.00-13.00 toimub algajate huviliste samblikuretk Tartu loodusmaja pargialal. Kogunemispaik on loodusmaja peaukse ees. Juhendab Piret Lõhmus (PhD, Tartu Ülikool).
  • 23.09 kell 15.00-17.00 toimub edasijõudnute samblikuretk Raadil. Kogunemispaik on Eesti Rahva Muuseumi peaukse ees. Kui tunned juba mõnda sambliku perekonda või oled teadmiste ammutamisele orienteeritud, siis on edasijõudnute retk Sulle igati jõukohane. Juhendab Piret Lõhmus (PhD, Tartu Ülikool).

Osalemine tasuta, aga vajalik etteregistreerimine siin.

seenenädal