Näitus "Liblikatiiva efekt"

Näitus

11:00 kuni 19:00

Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn

Näitus "Liblikatiiva efekt"

Liblika tiib ei ole üksnes iluasi. Liblika tiib on looduse insenertehniline saavutus. Liblikate nutikad kohastumused annavad ideid teadlastele ja inseneridele, et leiutada uusi tehnoloogiaid. Liblikatiiva efekt mõjutab meid kõiki.

Energia avastuskeskuse ajutisel näitusel “Liblikatiiva efekt” uurime, millised on liblikate nutikad kohastumused ja kuidas nende tiiva ehitus on mõjutanud tehnoloogia arengut. Kas teadsite, mida on ühist liblika ja lennuki tiival? Ja et liblikate tiivakirjalt on leitud terve ladina tähestik? Kuidas saab liblikatiib olla sinist värvi, kui sinist pigmenti sellel ei olegi? Kuid mida on ühist ööliblika silmal ja päikesepaneelil?

Näituselt leiab neile küsimustele vastused, kuid peale selle veel põnevaid teadmisi nii eksootiliste kui ka Eestis leiduvate liblikate eluviisi kohta. Näitusel on väljapanekul liblikad ja teised lülijalgsed kollektsionääri Allan Selini kogust, tekstide ja enamiku fotode autor on putukateadlane Urmas Tartes.

Näituse tekstid kujundas Mari Kreintaal, tehniliste lahenduste eest hoolitsesid Aare Baumer ja Andre Simm Energia avastuskeskusest. Näituse kuraatorid ja idee autorid on Energia avastuskeskuse juht Krista Keedus ja leiutaja Aare Baumer.

"Liblikatiiva efekt" on Energia avastuskeskuses avatud kuni 31. oktoobrini 2019.