Helje Eelma illustratsioonide näitus TÜ botaanikaaias 15. maini   

Näitus

10:00 kuni 17:00

Tartu Ülikooli botaanikaaed, Lai 38, Tartu

Foto: Helje Eelma

Tartu Ülikooli botaanikaaias on Helje Eelma näitus portreteeritud eesti ravimtaimedest, mis on illustratsioonidena ilmunud raamatus “Eesti ravimtaimed”. Näitus jääb avatuks 15. maini.

Kui varasemad näitused 2005. aastast koosnesid põhiliselt digigraafikas töödest, siis käesoleval näitusel on eksponeeritud akvarellid, mis valmisid tellimustööna Ain Raali, Mikk Sarve ja Kristel Vilbaste raamatule EESTI RAVIMTAIMED (kirjastus Varrak, 2018). “Olles aastaid töötanud peamiselt arvutiga, oli pakkumine vahelduseks sedavõrd ahvatlev, et nõustumine ei nõudnud pikka mõtlemisaega. Taimi sai joonistatud ja akvarellitud raamatusse kokku 80 ringis,” ütles Helje Eelma näituse tutvustuseks.

Helje Eelma on Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Eesti Disainerite Liidu liige. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (Eesti Kunstiakadeemia) aastal 1983 graafilise disainerina ja sellest alates tegelenud põhiliselt trükiste, sealhulgas raamatute kujundamisega. 2011. aasta märtsist tegutseb ta disainerina oma väikeettevõttes Kammerdisain OÜ (www.kammerdisain.com).

Ravimtaimede illustratsioonide näitust on võimalik vaadata 6. aprillist kuni 15. maini 2019 TÜ botaanikaaia õppeklassis. Näitus on avatud iga päev kell 10-17. Näituse külastamine on botaanikaaia piletiga.

Lisainfo:
TÜ botaanikaaed
Tel
737 6180
www.botaanikaaed.ut.ee