Õpilaste teadusfestival

õtf

Õpilaste teadusfestival on kevaditi toimuv suursündmus, millega tähistame teadust ja noori teaduses. Festival toimub Eesti Rahva Muuseumis 12.-13. aprillil. Festivali raames leiab aset ka Õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor ning parimate tööde posterettekannetega on võimalik tutvuda kõikidel festivali külastajatel. Tutvu selleaastaste õpilaste teadustööde riiklikule konkursile esitatud tööde lühikokkuvõtetega siin!

Lisaks on võimalus kahe päeva jooksul osa võtta põnevatest töötubadest ning kuulata inspireerivaid ettekandeid. Festivali programm on suunatud eelkõige 7.-12. klassi õpilastele ja vanematele.

Festival on ka hea viis õpilastele tulevase uurimis- või loovtöö teema leidmiseks ja inspiratsiooni ammutamiseks. Õpilased, kellel on uurimistöö tegemine alles ees, saavad näha, mida ja kuidas teised õpilased uurinud on. Lisaks saab ülevaate erinevatest kasutatavatest meetoditest ja võimalustest töö tegemisest ülikoolide või teadusasutuste juures. Sarnaselt õpilastele jagub inspiratsiooni ka õpetajatele, keda julgustame kasutama enda klassiruumis põnevaid lahendusi ning miks mitte tegema koostöö kooliväliste organisatsioonidega. 

teadusfestivalKahe päeva jooksul toimuvad ka põnevad töötoad, teadusetendused ja ettekanded. Töötubadesse on vaja eelnevalt eelregistreerida kodulehel: miks.ee/tootuba. Töötube viivad läbi näiteks Tartu Ülikooli observatoorium, Tervisemuuseum, Tallinna Tehnikaülikool ja Töötukassa. Esinejad tutvustavad, kui laiad töövõimalused ootavad noori inseneeria valdkonnas. Kogemusi jagavad kosmoseinsener, päikeseauto loojad ja mitmed teised. Teaduslikku kultuurielamust pakuvad teadusteatrid. Lisaks ootab külastajaid messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti. 

FESTIVALI KAVA

Teisipäev, 12. aprill:

 • kell 9.15 - Festivali avamine ERMi silla-alal
 • kell 10.00 - 18.00 - Festival on külastajatele AVATUD
  • kell 10.30 - 16.30 - Töötoad ERMi 1. ja 2. korruse seminariruumides, eelregistreerimisega
  • kell 10.45 - 17.30 - Lavaprogramm Jakob Hurda saalis
  • Alates kell 14.00 - õpilaste teadustööde riikliku konkursi II vooru tööde stendiettekannete näitus silla-alal
  • Terve päeva jooksul on võimalik külastada ja teaduse populariseerijate messiala

Kolmapäev, 13. aprill:

 • kell 10 - 12 - Festival on külastajatele AVATUD
  • kell 10.30 - 12.30 - Töötoad ERMi 1. ja 2. korruse seminariruumides, eelregistreerimisega
  • kell 10.15 - 12.10 - Lavaprogramm Jakob Hurda saalis
  • Avatud on ka teaduse populariseerijate messiala
 • kell 13.00 - 15.00 - õpilaste teadustööde riikliku konkursi PARIMATE AUTASUSTAMINE Jakob Hurda saalis

Õpilaste teadusfestivalil osalemine on tasuta ja kindlasti  ootame osalema ka õpetajaid!  Lisaks saab kahe festivali päeva jooksul külastada tasuta ERMi näitusi - pileti selleks saad lunastada kollase käepaela alusel muuseumi infoletis. Vaata edasi ka festivali teatmikust.

Festivali pildigaleriid:

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemustega saad tutvuda siin! Samuti saad kuulata Vikerraadio intervjuud Ülle Kikase ja riikliku preemiasaaja Kulla Saatmäega, festivalist tegi ülevaate ka Õpetajate Leht.

Lae alla õpilaste teadusfestivali plakat A4 suuruses ja A3 suuruses!

teadusdfestival


Koos festivaliga viime läbi ka sotsiaalmeedia kampaania "Julge olla uudishimulik!". Kampaania raames on võimalik kõigil 13-19aastastel noortel otsida põnev teadusfakt ning jagada seda koos enda sõpradega. Fakti saab selgitada nii foto kui lühivideo formaadis Instagrami või Facebooki vahendusel. Kampaanias osalemiseks on neli lihtsat sammu: JOU kampaania

 • Leia põnev teadusfakt (võid kasutada ka enda tehtud uurimistöö tulemust) 

 • Tee sellest selgitav postitus Instagramis või Facebookis* (kuni 20-sekundiline video või pildipostitus) 

 • Lisa kindlasti ka fakti allikas 

 • Märgi postituses ära @miks.ee/@tahan.teada.miks

 • Inspiratsiooni võid ammutada ja uusi teadusfakte leida @miks.ee Instagramist 

*Selleks, et näeksime sinu Instagrami postitust, tee enda kasutaja avalikuks.

Teadusfakte saab esitada perioodil 14.- 31. märts.

Parimatele on auhinnad välja pannud GoPro Eesti, Energia Avastuskeskus, Tere, PROTO avastustehas, Telia, Imeline Teadus, Eesti Loodusmuuseum, Teaduskeskus AHHAA ja RootBioMe. Peaauhinnaks on osalemine Rakett69 teadusstuudio kahepäevalisel teaduslaagris. Vaata lähemalt miks.ee/jou.


Tutvu eelmiste aastate õpilaste teadusfestivalidega:

Lisainfo:
Mare Vahtre
mare.vahtre@etag.ee

tel: 569 055 79