Seitsmes Loodusfestival toimub juunis

Sündmus

10:00 kuni 20:00

Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Vanemuise 46, Tartu

Foto:Villu Soon

Festival toimub 7.‒13. juunil 2021 üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi.

Uue muudatusena ei korraldata enam linnalooduse päeva Tartu kesklinna pargis, vaid festivali  kavva lisandub rohkem erinevaid töötube, seminare või loenguid Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias ning Loodusfestivalil osalevate partnerite juures. Esialgseid ettepanekuid oodatakse festivali kaaskorraldajatelt töötubade kohta hiljemalt 30. märtsiks. Ettepanekud saab kirja panna SIIN.

Festivali raames toimuvale fotokonkursile "Metsik Linn", mis kutsub taas linnaloodust jäädvustama, saab pilte esitada 1. aprillist 16. maini. Täpsema info leiab festivali kodulehelt märtsis.

Loodusfestivali kavas on ka traditsiooniks saanud üle-eestiline loodusvaatluste maraton, mis sellel aastal leiab aset 12.‒13. juunil. Avalikud vaatluspunktid paiknevad taaskord üle Eesti, kus kõigil huvilistel on võimalik osa võtta ja loodusvaatlustega tutvust teha juhendajate kaasabil. Kõik maratoni käigus tehtavad vaatlused sisestatakse Elurikkuse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad. Vaatlusalade registreerimine avatakse märtsi lõpus, millest teavitatakse eraldi.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal kui toimus Tartu loodusnädal. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja sai nimeks Tartu loodusfestival. 2018. aastast on festivali tegevused leidnud aset ka väljaspool Tartut ja seepärast kannab sündmus nime Loodusfestival.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076

loodusfestival@ut.ee

loodusfestival.ee