Pereülikool

Sündmus

11:00 kuni

Eesti Maaülikooli Tehnikamaja (Fr. R. Kreutzwaldi 56/1, Tartu)

pereülikool

Pereülikooli uurimisretked jätkuvad ka sellel kevadel

Koos uue aastaga saabumisega jätkab oma uurimisretkedega ka Eesti Maaülikooli Pereülikool, kuhu nagu nimigi ütleb, on oodatud perekonnad koos lastega. Programm pakub põnevaid väljasõite ja avastamisrõõmu nii lastele kui vanematele.

Pereülikooli kolmas tund on kavas 24. aprillil ning selleks on õppepäev farmis. Teel farmi räägib maaülikooli õppejõud Terje Elias osalejatele veiste heaolust ja sellest, milline on neile ideaalne kodu, mida nad söövad ja kuidas piim veise sisse saab ja kuidas ta sealt kätte saadakse. Farmis näidatakse osalejatele, kuidas õnnelikud lehmad elavad ja kuidas see piim siis ikkagi pudelisse jõuab. 

Pereülikooli neljas tund viib 15. aprillil osalejad tutvuma hiitega. Teel hiitesse räägib maaülikooli õppejõud Argo Moor, mis asjad on hiied, milline oli nende tähtsus minevikus ja milline on see tänapäeval. Osalejad saavad teada, mida hiies tohib ja ei tohi teha ja kuidas on hiite tähtsus ajas muutunud. Kohapeal saavad osalejad hiies ringi vaadata, jätta soovi korral oma ohvrianni ja loomulikult uurida kõike täpsemalt. Esialgsete plaanide kohaselt külastame Kiigeoru hiiesalu, hiiemäge ja kivikalmet Konguta vallas, Vellavere külas.

Pereülikooli viimasel õppepäeval 12. juunil läheme külla Võrtsjärve Järvemuuseumisse, kus saab tutvuda kaladega. Lisaks on plaanis korraldada parvesõit järvel. Osalejatel jääb ka aega ise ringi vaadata ja kalu uudistada.

Pereülikooli väljasõitudel on osalejate arv piiratud, mistõttu tasub huvilistel end ja oma pereliikmed Pereülikooli veebilehel aegsasti kirja panna. Kursustel osalemine on tasuta.

Registreeruda saab veebilehel: http://avatudylikool.emu.ee/et/pereulikoolist/

Pereülikool toimumist toetavad Eesti Teadusagentuur, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Maaülikool.

Lisainfot Pereülikooli ja selle ürituste kohta saab e-posti teel avayl@emu.ee või telefonil 534 41844.