Perepäev ja näituse „Meie energia lugu” avamine

Sündmus

11:00 kuni 16:00

Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn

Energia avastuskeskuse perepäev ja näituse "Meie energia lugu" avamine

Laupäeval, 13. aprillil kella 11–16-ni toimub Energia avastuskeskuses särtsu ja energiat täis perepäev teadusteatri, filmiseansside ja demonstratsioonidega. Päeva tähtsündmus on Eesti Energia 80. sünnipäeva puhul avatav uus püsinäitus „Meie energia lugu”.

Näitus „Meie energia lugu” annab avastuskeskuse eri vanuses külastajatele hea ülevaate Eesti energiatootmisest ja Eestis kasutatavatest energiaallikatest – põlevkiviõlist tuuleenergiani. Nagu ikka avastuskeskuses kombeks, saab eksponaatidele käed külge panna. Näituse valmimist toetas Eesti Energia. Näitus avatakse kell 13, ja kõik keskuse külastajad on oodatus sündmusest osa saama.

Avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer avastab koos pealtvaatajatega elektrit teadusteatris kell 13.30 (eesti keeles) ja kell 14.30 (vene keeles). Planetaariumis aga linastub Energia avastuskeskuse uusim populaarteaduslik lühifilm, mis jutustab loo põneva atmosfääri elektrinähtuse – äikese – tekkest.

Kell 12, 14 ja 16 toimuvad keskuse välgusaalis traditsioonilised elektridemonstratsioonid – välguetendus ja „Juuksed püsti!” staatilise elektri katse.

Perepäeval on sissepääs avastuskeskusse kõigile 3 €, 4-aastastele ja noorematele lastele on sissepääs tasuta. Kõik tegevused on sissepääsupileti hinna sees.

Lisainfo ja täpsem päevakava: www.energiakeskus.ee