Ootame laste meisterdatud kunstiteoseid

Sündmus

10:00 kuni 17:00

Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai tn 38, Tartu)

Foto: Margit Hirv

Tartu Ülikooli botaanikaaed ootab lasteaia- ja koolilastelt kunstiteoseid seemnetest. 16. jaanuariks saabunutest töödest valitakse parimad veebruaris avatavale näitusele.

Näitus maailma erinevatest seemnetest avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias 2022. aasta veebruaris, kuid just nüüd, sügisel on õige aeg alustada ettevalmistustega, sest taimedel on seemned valmis.

Korja seemneid koduaias, linnapargis, metsas, vanaema juures, rohumaal, rannas ja mujal. Kui ema lõikab kõrvitsa lahti, palu omale mõned seemned; kui sööd õuna, jäta mõned seemned alles – tee nii ka teiste viljadega. Kui oled kogunud omale piisavalt seemneid, siis tee nendest vahva kunstitöö ja too Tartu Ülikooli botaanikaaia kassasse (Lai tn 38, Tartu) hiljemalt 16. jaanuariks (k.a). Paremad tööd pannakse välja veebruaris toimuval näitusel Tartu Ülikooli botaanikaaias.

Spikker kättesaadavamatest seemnetest: päevalilleseemned, linaseemned, õunaseemned, apelsiniseemned, kõrvitsaseemned, oad, herned, tammetõrud, pujuseemned, kõrreliste seemned, pudista kuusekäbidest seemneid...

Reeglid ja soovitused:

  • Lisa töö tagumisele küljele nimi, kool/lasteaed, vanus.
  • Seemnete kleepimiseks kasuta läbipaistvat liimi. Ent plastiliini ja värvitud seemneid palun ära kasuta.
  • Kunstiteosteks võivad olla kõik, mis on tehtud seemnetest. Näiteks: kollaažid, ehted, miniskulptuurid, 3D-kompositsioonid seemnetest ja muu selline.

 

Lisateave:
Tartu Ülikooli botaanikaaed
tel 737 6180
botaed@ut.ee
www.botaanikaaed.ut.ee