Tartu Ülikooli botaanikaaias avatakse jõulunäitus „Teine ring“

Näitus

10:00 kuni 17:00

Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai 38, Tartu)

Tuuli Luiga

Teisel advendil avataval jõulunäitusel saab tutvuda taaskasutatud materjalidest tehtud pärgadega. Näitus on avatud 5. detsembrist 5. jaanuarini.

Tartu Ülikooli botaanikaaias avatakse 5. detsembril pärgade jõulunäitus „Teine ring“. Räpina Aianduskooli ja Tartu Rahvaülikooli endised ja praegused floristid kasutavad pärgade valmistamisel nii taaskasutatud kui ka värskelt lõigatud taimmaterjali. Näitus saab alguse õppeklassis ja laieneb kasvuhoonetesse. 

„Pärg on oma olemuselt ring, millel ei ole algust ega lõppu järelikult kõiksus. Pärjad sobivad kaunistama väga erinevaid sündmusi ja tähtpäevi juba aegade hämarusest sünnist surmani. Hetkel oleme jõudmas jõuluaega ja pärja sümboolsus on igati päevakohane. Igapäevases floristikas on pärg sobilik kaunistuslik element tänu lihtsale vormile ja tihti kasutatakse pärga ruumikujunduses just ajatu tähenduse tõttu,“ ütleb näituse koostaja Leili Alaoja-Rein. 

Näituse eesmärk on näidata erinevaid pärgade tegemise tehnikaid ja erinevate materjalide kasutamist. Oluline on taaskasutatavate materjalide laia kasutusala tutvustamine traditsiooniliste materjalide asemel või samaaegselt.

Näitus „Teine ring“ valmis kolme asutuse – Tartu Ülikooli botaanikaaed, Räpina Aianduskool ja Tartu Rahvaülikool – koostöös. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga ja jääb avatuks 5. jaanuarini. Külastamisel palume esitada COVID tõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta ja kanda maski.

Näituse koostaja: Leili Alaoja-Rein ja tema õpilased

Lisateave:
Tartu Ülikooli botaanikaaed
tel 737 6180
botaed@ut.ee
www.botaanikaaed.ut.ee