Tartu loodusmajas on veebruaris tähelepanu all loomad

Näitus

kuni

Tartu loodusmaja (Lille 10)

Ilves lumes

Tartu loodusmajas (Lille 10) on kohad sisse seadnud elusuuruses aasta lind metsis ja aasta loom ilves. Neile pakuvad seltsi eelmise aasta loom metskits ning suursugune kaljukotkas. Lisaks avatakse esmapäeval, 5. veebruaril kl 18.00 Maria Välja illustratsioonide näitus "Eesti loomade lapsed" ning alates 6. veebruarist saab uudistada loodusmaja huvikooli näitust lemmikloomadest.

Metsise ja ilvesega ning eelmise aasta looma metskitse ning uhke kaljukotkaga saab tutvuda loodusmaja fuajees. Eksponaadid on varustatud tutvustavate tekstidega. Lisaks saab infot ka teiste selle aasta kangelaste – aasta liblika, sambla, mulla, puu, orhidee ja seene kohta.

Esmaspäeval, 5. veebruaril kell 18.00 avatakse loodusmajas Maria Välja illustratsioonide näitus "Eesti loomade lapsed". Illustratsioonide loomise lugu oli kantud ema ja lapse vahelisest suhtest, laste vahetust ja imelisest olemusest – olgu nad siis inim- või loomalapsed. Näituse avamisel kostitab teega STEP-UP pood.

Teisipäevast, 6. veebruarist saab uudistada loodusmaja huvikooli loomenäitust „Kaaslased eluteel: meie lemmikloomad ja -taimed“. Näituse autoriteks on loodusmaja huviringide õpilased ning tööd kajastavad inimese suhet teiste liikidega, kellega koos elamine on inimese valik oma elu rikastamiseks.  

Aasta lind ja loom jäävad loodusmajja uudistamiseks 2018. aasta lõpuni, metskits ja kaljukotkas aga vähemalt sügiseni. Maria Välja illustratsioonide näitus jääb avatuks kuni 11. märtsini ning loodusmaja loometööde näitust saab külastada 14. märtsini.

Näitusi saab külastada loodusmaja lahtiolekuaegadel E-R kl 9-18 ning külastuspäevadel iga kuu esimesel laupäeval kell 11-15 ja kuu kolmandal esmaspäeval kell 15-18. 

Lisainfo:

Annelie Ehlvest

Anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee

736 6120

www.tartuloodusmaja.ee