Bakterinäitus "Mina, superorganism!"

Näitus

10:00 kuni 18:00

Tartu loodusmaja

bakterinäitus mina superorganism

Tartu loodusmaja kutsub sel suvel külastama haaravat näitust “Mina, superorganism”!

Bakterite olemusest ja põnevast maailmast jutustava näituse on koostööna loonud Eesti Tervisemuuseum, TalTech ning Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus. Näitus on Tartu loodusmajas avatud alates 14. maist – ootame igas vanuses huvilisi külla!

Näituse eesmärk on tutvustada külastajatele bakterite kasulikkust. Täpsemalt, et kuidas meie keha mikroobikooslused mõjutavad meie tervist ja heaolu ning mida meil on võimalik ise ära teha, et oma mikrobioomi tasakaalus ja tervena hoida.

Bakterinäitusel saab Petri tasside pealt uurida erinevaid kasvatatud bakterikolooniaid, avastada UV-lambiga näituse “köögis” kõige bakteririkkamaid paiku, vaadata käärimisega seotud videoklippe ja palju muud põnevat. Näitusel on hiigelsuur tetrapakk toitumissoovitustega, inimkeha mulaaž, mille pealt saab tutvuda erinevate kehapiirkondade bakterikooslustega ning animatsioonid bakterite tekke, kasutamise ja teiste oluliste teemade kohta.

Me oleme elanud koos mikroorganismidega kogu aeg ning välja on kujunenud tugev sümbioos. Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt on võimaldanud tuvastada tuhandeid uusi bakteriliike ja nende ülesandeid. Mikrobioomiuuringud on kiirelt arenev teadusuuringute valdkond. Meie kooselu bakteritega pole kunagi varem nii oluliseks peetud või paremini mõistetud. Ajal, mil meditsiin liigub patsiendikeskse lähenemise poole, on see suurte võimalustega tulevikuteadus!

Näituse tekstid on eesti, vene ja inglise keeles.

Näituse korraldamist Tartu loodusmajas toetas Eesti Teadusagentuur.

eesti teadusagentuur


Mais ja juunis ootame näitust juhendajaga külastama ka kooligruppe!


Näitus “Mina, superorganism”
14.05.-01.09.2021
Tartu loodusmaja, Lille 10

Maikuus saab näitust vaadata Tartu loodusmajas E-R kell 10-18.
Suvekuudel saab näitust vaadata T-R kell 10-18 ja L 11-16.

Väljaspool lahtiolekuaegu erikokkuleppel!

Piletiinfo: 
Ainult näituse külastus:  täis 3 € / soodus 2 € / pere 10 €
Näitus + majakülastus 5 € / soodus 3 € / pere 13 €

bakterinäituse plakat