Ahhaa, foobiad!

Näitus

kuni

Ahhaa teaduskeskus

foobia
Mida sina kõige rohkem kardad? Kõrgust? Ämblikke? Pimedust? Või hoopis seda, et internet läheb ära? Meie uus jube äge näitus "Ahhaa, foobiad!"varitseb sind AHHAA kolmandas saalis alates 5. juunist.

AHHAA uuel ise ehitatud koguperenäitusel on saalitäis õõvatekitavaid kambrikesi. Igaüks peidab endas mõne enim levinud foobia allikat. Näitus on valminud koostöös Psühhobussiga ja selgitab täpsemalt lahti, miks me vahel kardame midagi, mis tegelikult ohtlik ei ole või miks me midagi ebaproportsionaalselt palju kardame. Just see eristabki foobiat hirmust. Näiteks elekter on ka päriselt ohtlik ja sellega peabki ettevaatlik olema. Aga kui inimene hakkab vältima igasuguseid elektriga töötavaid seadmeid ja see segab tema igapäevatoimetusi, on tegu meditsiinilises mõttes foobiaga.

Vaata lisa siit:

 

Osale öölaagris "Ahhaa, tule, kui julged!" (10. - 11.07. ja 16. - 17.07.2020)

Seekordse öölaagri keskmes on meie uus hirmus lõbus näitus "Ahhaa, foobiad!". Töötoas arutame, miks inimesed vahel midagi väga-väga kardavad, põneval taskulambiekskursioonil uurime teaduskeskuse risti ja põiki läbi ning üllatusterohkel katserajal paneme proovile oma meeled.  Lisaks ootab laagrilisi mõnus katusepiknik üllatusesinejaga! 

Info ja registreerimine siin: