Rakett69

REGISTREERU RAKETT69 LENNULE nr 12!

  • Oled 15 - 24-aastane teadushuviline noor?
  • Soovid võita 10 000€ suurust teadusstipendiumit?
  • Soovid kindlustada endale ülikooli koha?

Siis registreeru kiiresti Rakett69 12. hooaja saatesse. Registreerimine on avatud kuni 27. septembrini kodulehe vormi kaudu!

Rakett69
Teadussaade Rakett69

“Rakett69” on noorte teadusvõistlus, mille eesmärk on äratada noortes huvi loodusteaduste vastu. Võistluse jooksul lahendatakse ülesandeid, mille lahendamisel rakendatakse teoreetilisi teadmisi praktikas.. Saade pälvis 2012. aastal Euroopa parima haridussaate ja Eesti teaduse populariseerimise auhinna.

Teadusvõistlusest saavad osa võtta kõik Eestis õppivad noored vanuses 15 kuni 24 eluaastat.

Kõikidel kandidaatidel tuleb läbida loogikat, teadmisi ja osavust testiv teaduslabürint. Viis kiiremat raja läbijat pääsevad otse saatesse.​ Ülejäänud osalejad​ valivad kohtunikud, kes arvestavad kandidaatide raja läbimise täpsust,​ kiirust ja suhtlust kohtunikega. Saatesse pääseb edasi 15 võistlejat. Kolmes võistkonnas hakatakse lahendama erinevaid teadusülesandeid, kus on vaja loovust ning oskust koolis õpitut praktikas kasutada. Finaalis peavad kaks finalisti ehitama Rube Goldbergi masina. 

Eesti Teadusagentuur paneb võistluse peaauhinnana välja 10 000 eurose teadusstipendiumi. Kolm parimat tagavad endale õppekoha vabalt valitud erialal Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Tallinna Ülikoolis või Eesti Maaülikoolis.

Saadet rahastab Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalfondi TeaMe+ programmist ning see valmib koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Programmi üks eesmärk on noorte uudishimu ergutamine ja suunamine teadmiste omandamisel ja väärtustamisel.

Juba eetris olnud saateid ja ülesannete lahendusi vaata siit.

Kui kaugele on aga lennanud eelmiste hooaegade võtjad? Vaata lähemalt videotest: