Õpilaste ja õpetajate tunnustamine

Karl-Ander Kasuk
Karl-Ander Kasukile andis auhinna üle
Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals.
Foto: Sven Tupits

Lisaks uurimistööde teemade pakkumisele on ettevõtetel võimalik tunnustada parimad õpilaste teadustööde konkursile esitatud töid. Eesti Teadusagentuur korraldab koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga igal aastal õpilaste teadustööde riiklikku konkurssi, kus oma eripreemiaid saavad välja anda ka erinevad ettevõtted ja organisatsioonid.

Nii pälvis 2017. aastal Eesti Energia eripreemia Karl-Ander Kasuk Tallinna Reaalkoolist. Ta uuris oma töös võimalusi energeetiliselt ebaefektiivsete sisepõlemismootorite asendamiseks keskkonnasõbralikumate polümeermembraan-elektrolüüt kütuseelementidega. Need kasutavad kütusena vesinikku ning jääkproduktiks on vaid vesi.

Õpetaja, kes õpilaste tegevusi suunab ja toetab, väärib samuti märkamist ja tunnustust. Eriti hea, kui tublide tegude eest märgatakse õpetajat ka oma koolist väljaspool - kogukonnas. Kohalikel ettevõtetel on siin võimalus anda oma panus kas preemiasumma andmisega või mõnel muul moel. Koolijuhtidega läbi rääkides on võimalik määratleda, milliste tegevuste eest tunnustada.