Koolivälise partneri roll maleva korraldamisel

Malevategevuste plaanimine ja elluviimine on pikaajaline protsess, mille käigus tuleb leida noortele sobivad tööülesanded, korraldada malevasse kandideerimine, lisada noored töötajate registrisse, sõlmida noorte ja rühmajuhtidega töölepingud ning panna paika maleva tegevusplaan.

Maleva korraldamisel tuleb tööandjal töölepingut sõlmides veenduda, et töö on noortele eakohane ja ei ohusta nende tervist. Tööandjal on kohustus küsida lapsevanema nõusolekut 7–14-aastast noort tööle võttes ning arvestada tööde planeerimisel töölepingu seadusest tulenevate nõuete ja alaealise töötamisele seatud piirangutega.

Maleva sisulise tegevuse korraldamisel pakub korraldaja noortele tuge töökogemuse saamisel, loob võimalusi sotsiaalsete oskuste arenguks ning mõtestab koos noortega, mida tähendab raha teenimine, millised on töötaja õigused ja kohustused.

Pärast malevat on oluline küsida kõikidelt osalistelt tagasisidet ning vajadusel teha sellest lähtuvaid otsuseid, kuidas järgmisetel kordadel malevat paremini ette valmistada ja korraldada.