Osale võistkondlikul Vikipeedia artiklivõistlusel

26. Nov 2021

vikipeedia

Võitja võistkond 24-tunni Vikipeedia artikli konkursil aastal 2019. Autor: Ivo Kruusamägi

 

Mitu kuud vältav kirjutamisvõistlus tundub liiga aeglane? Kuidas tundub 30 h välkvõistlus, mille peaauhind on 1000 eurot ja kogu auhinnafond 2000-eurot!

Välkvõistlus toimub 11.-12. detsembrini 2021. Võistlus algab 11. detsembril kell 11.15. Sissejuhatuse järel loositakse võistkondadele teemad ning pärast seda hakkab jooksma 30 tundi, mille möödudes selgitab žürii välja võitjad. Võistluse avamine ja teemade loosimine toimub Zoom'i keskkonnas.

Artiklid kirjutatakse eestikeelsesse Vikipeediasse, sest nii on võistlusel loodust kasu ka teistel. Oodatud on kõigi üldhariduskoolide ja ülikoolide õpilased, kes tahavad veeta põneva nädalavahetuse.

Võistlusele saab registreeruda siin. Registreerumise tähtaeg on 10. detsember kell 12.00.

Reeglid:

  • Võistkonnas võib olla 2 kuni 4 inimest, kellest vähemalt kaks peavad olema õpilased või tudengid.
  • Teemad loosime välja võistluse alguses veebi teel, mille järel on artiklite esitamiseks aega 30 tundi. Seekordsel võistlusel on loositavateks teemadeks Eesti kohalikud omavalitsused.
  • Võitjameeskond viib koju 1000 eurot ning kogu auhinnafond on 2000 eurot.
  • Hiljemalt 24 h pärast teemade loosimist peab žürii liikmetele olema tagatud ligipääs võistlustööna koostamisel olevale tekstile ning pärast võistlusperioodi lõppu tutvustavad võistkonnad žüriile ja teistele kohalolijatele enda tehtut. Žürii liikmeteks on MTÜ Wikimedia Eesti esindajad Ivo Kruusamägi ja Pille Priks ning Tartu Ülikooli teaduskoolist Merle Rahkema.
  • Meeskonna esindajad peavad Zoom'i keskkonnas kohal olema nii teemade loosimisel kui ka võistluse lõpetamisel. Ülejäänud ajal on meeskonnaliikmed vabad ise valima kohta, kus artiklikirjutamisega tegeleda.

Võistlust korraldavad Tartu Ülikooli teaduskool ja MTÜ Wikimedia Eesti. Võistlus on seotud Eesti kõrg- ja üldhariduskoolide tegevusega Vikipeedias ning toetab meediapädevuse õpetamist.

Lisaküsimuste korral küsi julgesti: Ivo Kruusamägi ivo@wikimedia.ee