Tudengid ehitavad Eesti esimese humanoidroboti

24. Okt 2023

Pilt

SemuBot on tudengiprojekt, mille eesmärgiks on inimkaasleja roboti arendamine. Idee sündis juba 2020. aastal kahe Tartu Ülikooli professori poolt, kuid nüüd on asi päriselt käima lükatud. Kogu projekt viiakse ellu üliõpilaste poolt, et panna koolist saadud teoreetilised teadmised praktikasse. Kaasame erinevate valdkondade tudengid, keda juhendavad projekti vältel maailmatasemel valdkondlikud spetsialistid. Ühises koostöös valmib Eesti esimene humanoidrobot, mis liigub ja suudab end väljendada muuhulgas ka eesti keeles. 

SemuBot projektiga anname inimestele võimaluse siduda koolitarkus elukogemusega, olla osa vägevast tiimist ning teha koostööd maailmatasemel mentoritega. Lisaks saavad kõik tudengid endale reaalse vastutuse ja võimaluse realiseerida enda ambitsioonid. Koos õpime meeskonnatööd ning arendame end.

Veel pole hilja projektiga liituda sõltumata valdkonnast. Ootame tiimiga liituma tudengeid ja õpilasi, kes soovivad oma ülikooliaega maksimaalselt ära kasutada ning saada väärtuslikke kogemusi!

Projektist avalikkuses:

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ChJylfA9KF0

Instagram: https://www.instagram.com/semubot_mtu/

Facebook: https://www.facebook.com/semubotmtu/