Raamatu „Kiilid“ esitlused toimuvad üle Eesti

Sündmus

18:00 kuni 19:00

Tartu Ülikooli loodusmuuseum (Vanemuise 46, Tartu)

Mati Martin

Sarja „Eesti elurikkus“ 4. köite „Kiilid“ raamatuesitlused toimuvad üle Eesti. Värskelt valminud kiilide raamatu esitlust juhivad autor entomoloog Mati Martin ja zooloogia teadur Villu Soon. 

Kiilid on ühed mõõtmetelt suurimad, kiired lendajad ja aplad röövputukad. Nende vees elavad vastsed on samuti röövtoidulised ja püüavad saaki omapärase moodustise – püünismaski abil. „Kevad on küll sel aastal hilisem, kuid varsti lähevad ilmad soojemaks, mil hakkavad kiilid kui soojalembesed putukad aktiivselt tegutsema,“ sõnas Mati Martin. 

Mati Martini sulest ilmunud uuest raamatust „Kiilid“ on võimalik nende huvitavate putukate kohta rohkem teada saada. Raamat sisaldab 63 Eestist leitud kiililiigi kirjeldusi koos värvifotode ja levikukaartidega. Samuti eesti- ja ingliskeelset määramistabelit enam kui 200 joonisega, mille abil saab määrata nii valmikuid kui ka viimase kasvujärgu vastseid. Sissejuhatavas osas antakse ülevaade kiilide süstemaatikast, bioloogiast ja ökoloogiast. Esitatud on erialaste mõistete oskussõnastik.

Mati Martin on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogia eriala ja töötanud õppejõuna. Ta on tegelenud Eesti putukate uurimise, pildistamise ja tutvustamisega huvilistele, koostanud õppematerjale ja kirjutanud mitu põhikooliõpikut, redigeerinud paljude väljaannete zooloogilist terminoloogiat ning avaldanud arvukalt populaarteaduslikke artikleid ajakirjades. Käesolev trükis on Mati Martini sulest ilmunud teine raamat kiilidest.  

Mati Martini raamatu „Kiilid“ esitlused toimuvad 24. mail kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, 31. mail kell 15 Pernova Loodusmajas ja 10. juunil Loodusfestivali sündmusena Tallinna Loomaaias. Tartus ja Pärnus toimuv sündmus on tasuta. Täpsem teave Tallinna sündmuse kohta loodusfestival.ee.

Kõik huvilised on oodatud, tulla võivad ka need, kellel teadmised kiilidest on senini olnud tagasihoidlikumad, sest raamatu tutvustus aitab seda lünka täita. Raamatuesitlustel saab raamatusse küsida ka autogrammi. 

Raamatut on võimalik soetada Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kassadest ja raamatukauplustest üle Eesti. Raamatu küljendaja on Eesti Loodusfoto, kirjastaja Tartu Ülikool. 

Lisateave:    
Tartu Ülikooli loodusmuuseum    
tel 737 6076    
loodusmuuseum@ut.ee   
www.natmuseum.ut.ee