Loodusfestival 2020

Sündmus

10:00 kuni 19:00

Üle Eesti

Loodusfestival 2020

Kuuendat korda toimuva Loodusfestivali fookuses on digitaalsed võimalused, mis aitavad avastada loodust senisest paremini. Festival toimub 6.‒8. augustil 2020 üle Eesti.

Üha enam kasutavad inimesed ringi liikudes ja maailma avastamiseks digitaalseid seadmeid. Matkaradade ja puhkamise võimaluste kohta teabe saamiseks, enese positsioneerimiseks aga ka meid ümbritseva kohta andmete ja muu info saamiseks kasutame samuti igapäevaselt käepäraseid digilahendusi. “Digikultuuriaastast inspireerituna on kuuenda Loodusfestivali teemaks digiloodus,” ütles festivali projektijuht Veljo Runnel.

“Digiloodus pakub palju enamat ning ei ole pelgalt ekraanilt vastu vaatav loom, taim või seen andmebaasis. Nutirakendused loovad täiesti uusi võimalusi elus- ja eluta looduse uurimiseks, tundma õppimiseks ja säilitamiseks või ka taaselustamiseks. Digiloodusega avame looduse seni peidetud tahud,“ lisas Runnel.

Festivali raames toimusid 1. aprillist kuni 20. maini linnalooduse fotokonkurss "Metsik Linn" ja 6.–7. juunil üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Loodusfestival toimub 6.–8. augustil. Lisainfo leiad festivali kodulehelt.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega.

Kohtumiseni Loodusfestivalil 2020!

Lisainfo: 
Veljo Runnel
Festivali projektijuht
+372 520 6108
loodusfestival@ut.ee
loodusfestival.ee