Äikesehooaja avamine!

Sündmus

16:00 kuni 18:30

Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn

Äikesehooaja avamine 13. juunil 2019

Energia avastuskeskus ja kirjastus Argo kutsuvad tänavuse äikesehooaja avamisele! 

Esitlusele tuleb välgudetektorite teadlase Sven-Erik Enno populaarteaduslik raamat „Välk ja pauk” ning esilinastub Energia avastuskeskuse äikeseteemaline lühifilm „Taevatuled”.

Äikesehooaja avamisel esitleb raamatut ja jutustab äikesest Sven-Erik Enno. Külalistel on võimalik vaadata filmi ning saada ka osa avastuskeskuse leiutaja Aare Baumeri Välgumehe šõust – Baumer astub erirüüs vastamisi kolme Tesla trafoga, mis tekitavad kuni 500 000-voldist elektrit ja välke, mis looduslikust välgust palju ei erinegi. Ühtlasi on „Välk ja pauk” müügil soodushinnaga.

Sündmuse puhul kehtib Energia avastuskeskuses alates kella 15-st kõigile külastajatele sooduspilet 3 eurot.

„Välk ja pauk" on raamat, mis seletab lahti äikese ja sellega koos käivate ilmastikunähtuste olemuse, tekkepõhjused ja tagamaad. Näiteks saab teada, miks üks välk lõhub, aga teine põletab, miks ilm külmaks müristab ja mida kujutab endast välk selgest taevast. See on esimene eestikeelne populaarteaduslik teos äikesest, mõeldud laiale lugejaskonnale ega eelda erialaseid eelteadmisi.

„Taevatuled” on Energia avastuskeskuse neljas kogu perele mõeldud lühifilm, mille konsultantideks olid Sven-Erik Enno ja atmosfääriteadlane Jüri Kamenik. Filmis jälgitakse äikesepilvede teket, teisi atmosfääri elektrinähtuseid ja nende seoseid inimese loodud elektrilahendustega. „Taevatuled” on avastuskeskuse planetaariumi põhikavas alates 14. juunist ja selle loomist toetas Eesti Teadusagentuur.

Lisainfo: www.energiakeskus.ee