Leiutamist toetavad materjalid

Allpool on toodud erinevate materjalide loetelu, mida klassi- ja aineõpetajad saavad oma tundides kasutada.

  • Populaarteaduslik loeng tootearendusest gümnaasiumiõpilastele (kestus 00:45). Loengule järgnes kohapeal ka praktiline töötuba. Lektorid Kaimo Sonk, Toivo Tähemaa ja Raivo Sell. Loengu korraldas Raivo Sell, TTÜ Mehaanika ja tööstustehnika instituut.
  • Lühiülevaade tootearenduse loeng-töötoast (kestus 00:02:19). Lektorid Kaimo Sonk, Toivo Tähemaa ja Raivo Sell. Loengu korraldas Raivo Sell, TTÜ Mehaanika ja tööstustehnika instituut.

     

  • Tootedisainer Merike Rehepapi eestikeelse veebiloengu  „Disain kui praktiline loovus, mis see on ja kuidas seda rakendada kooliprogrammis“ salvestist saate vaadata Scientixi portaalis SIIT. Otselink samale loengule Youtube’is
  • Käsiraamat “Leiutame koos, mis aitab leiutamist juhendada, on valminud õpetajate koolitustel peetud ettekannete põhjal. Raamatu saate alla laadida ja soovi korral selles leiduvaid materjale paljundada ja/või muul moel õppetegevuseks vabalt kasutada.
  • Posternäitus - õpilasleiutajate riiklikule konkursile saadetud vahvamatest töödest on valmis saanud posternäitus, mida saate näha  SIIN ja tellida selle kooli, klubisse, noortekeskusesse jne tasuta. Näituselt leiab leiutamiseks inspireerivaid ja julgustavaid näiteid. Posternäituse tellimiseks võtke ühendust Margit Lehis'ega - margit.lehis@etag

NB! Viimastele kolmele materjalile leiab lingid ka www.etag.ee/leiutajatejuhendamine

Lisainfo: Margit Lehis, margit.lehis@etag.ee, www.etag.ee/leiutajad