Õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor

bänner

Vaata 1. aprillil  aset leidnud õpilaste teadustööde konkursi parimate tööde esitlusi ning saa teada, mida huvitavat noored sel aastal  uurisid. Õpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemustega saad tutvuda siin.

Jaak Pärtel (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass) „Tehisintellekti võimekus Eesti taimede määramisel“, juhendaja Saima Kaarna.

Õpilaste teadustööde konkursi I riiklik preemia gümnaasiumiastmes

Eliis Grigor (Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass) „Ebatraditsioonilise pärmi Blastobotrys adeninivorans maltaasi AG2 aktiivsuse määramine ja biokeemiliste omaduste kirjeldamine“, juhendajad Saima Kaarna, Triinu Visnapuu.

Õpilaste teadustööde konkursi I riiklik preemia gümnaasiumiastmes

Kertu Birgit Anton (Tallinna Reaalkool, 12. klass) „Tüdrukute IT-alane enesekindlus ja pädevus ning nende seos IT-huviringides osalemisega Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Kesklinna Põhikooli näitel“, juhendajad: Hanna Britt Soots, Pille Pruulmann Vengerfeldt.

Õpilaste teadustööde konkursi II riiklik preemia gümnaasiumiastmes

Eliise Kesküla (Nõo Reaalgümnaasium, 11. klass) „Elupaigaspetsiifilise liigi leidumise tõenäosus statistiliselt sobivates elupaikades rohelise hiidkupra (Buxbaumia viridis) näitel“, juhendaja Epp Vinne.

Õpilaste teadustööde konkursi II riiklik preemia gümnaasiumiastmes

Severin Bratus (Tallinna Reaalkool, 12. klass) „Soostereotüübid eestikeelsetes sõnavektorites”, juhendaja Hanna Britt Soots.

Õpilaste teadustööde konkursi III riiklik preemia gümnaasiumiastmes

Maria Helene Tomberg (Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. klass) „Indrek Hargla ajaloolises kriminaalromaanis „Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus“ kujutatud Tallinna vanalinna ja linnasarase ajalooline tõepärasus”, juhendaja Anu Kell.

Õpilaste teadustööde konkursi III riiklik preemia gümnaasiumiastmes

Arabella Antons (Tartu Mart Reiniku Kool, 9. klass) - „„Küllalt naiste rikkumisest võistlusspordiga“ ehk Eesti naiste sport 1920-1940“, juhendaja Karolina Antons.

Õpilaste teadustööde konkursi I riiklik preemia põhikooliastmes

Ingel-Ethel Kanistik (Tallinna Inglise Kolledž, 9. klass) „Probiootiliste laktobatsillide mõju Helicobacyer Pylor’i poolt põhjustatud põletikuvastusele“, juhendajad Pirjo Spuul, Tiina Mägi.

Õpilaste teadustööde konkursi I riiklik preemia põhikooliastmes

Mia Kukk (Vanalinna Hariduskolleegium, 8. klass) „Teismeliste tundesõnavara eriolukorda kirjeldades õpilaskirjandite näitel", juhendaja Krista Nõmmik.

Õpilaste teadustööde konkursi II riiklik preemia põhikooliastmes

Matilda Mägi (Miina Härma Gümnaasium, 9. klass) „Uurimistöö ja küsitlus õnnelikkuse kohta“, juhendaja Terje Hallik.

Õpilaste teadustööde konkursi II riiklik preemia põhikooliastmes

Kristjan Saal (Tallinna Inglise Kolledž, 9. klass) „Millistel igapäevaselt kasutatavatel pindadel on kõige enam baktereid?“, juhendajad Aune Nigol, Merilin Rosenberg, Angela Ivask.

Õpilaste teadustööde konkursi III riiklik preemia põhikooliastmes

Britta Truu (Saaremaa Ühisgümnaasium, 7. klass) „Lemmikloomad Saaremaa Ühisgümnaasiumi 1.-9. klassi õpilaste kodudes aastatel 1996 ja 2021“, juhendaja Inge Vahter.

Õpilaste teadustööde konkursi III riiklik preemia põhikooliastmes