Hea praktika näide

Metallinädal „Metal on mul sees“

Teemapäeva sihtrühm: 7.–9. klassi õpilased.

Teemapäeva kestus: viis päeva, igal päeval toimusid tegevused uues koolis.

Koolid: Tartu Raatuse Kool, Tartu Variku Kool, Tartu Hansa Kool, Tartu Kivilinna Kool ja Tartu Tamme Kool.

Koostööpartnerid: Tartu Kutsehariduskeskus, Eesti Masinatööstuse Liit ja Tartu masinatööstuse ettevõtted (nt IAC Tartu AS, Tarmetec OÜ, HANZA Mechanics Tartu AS).

Teemanädala sisu: metallinädalal tutvustati noortele tänapäevast tööstustehnoloogiat ning metalli- ja masinatööstuse tulevikuvaateid. Nädala jooksul said viie kooli õpilased kuulata loenguid, külastada ettevõtteid ja osaleda töötubades. Koolist kooli sõitis Lätist pärit tehnobuss, kus sai kätt proovida näiteks keevitamise, CNC-pingil töötamise ja 3D-printimisega.

Koostööpartneritega koostöö alustamine ja arendamine: metallinädal toimus Tartu Kutsehariduskeskuse ja Eesti Masinatööstuste Liidu eestvedamisel eesmärgiga populariseerida metalli- ja masinatööstuse erialasid ning tutvustada noortele selle valdkonna arengut ja karjäärivõimalusi.

Kooli ülesanded teemapäeva korraldamisel: igas koolis toimusid ühel kindlal nädalapäeval eri teemal loengud, õppekäigud ja töötoad. Koolide huvijuhid hoolitsesid koolisisese teemapäeva korralduse eest.

Koolivälise partneri ülesanded teemapäeva korraldamisel: Tartu Kutsehariduskeskus ja Eesti Masinatööstuse Liit koordineerisid teemanädala üldist kulgu ning tegid koostööd kohalike masina- ja metallitööstuse ettevõtetega, et õpilastel oleks võimalus kuulata tippettevõtjate esinemisi ja käia ettevõtetes õppekäikudel. Metallinädala tegevusi toetasid Mentum AS ja Euroopa Sotsiaalfond.

Kontaktisik ja tema meiliaadress: Kaire Mets, kaire.mets@voco.ee (Tartu Kutsehariduskeskus).

Veebiaadress lisainfo leidmiseks: https://youtu.be/TmySqiM-tBQ