Ruudu Rahumaru fotomaalide näitus „Maa embus ja tule laul"

Näitus

kuni

Tartu loodusmaja (Lille 10)

Foto

16. märts-27.mai Tartu loodusmaja saalis

11. aprillil kell 18.00 ootame kõiki loodusmajja autoriõhtule!

Autor näitusest:

„Teie ees on lugu inimhinge kontaktist maa ja seeläbi oma sisemise väega. See näitus on teatavas mõttes minu isiklik mõtisklus ja kunstiteraapia, rännak läbi loodus- ja hingemaastike, et jõuda oma enese värvide ja mustriteni. See on mu tule laul, mu hingejõud, mis kannab mind läbi elu. See miski, mis jääb samaks, kui ka kõik ülejäänu muutub. Kontakt oma hinges heliseva lauluga on meie isikliku väe aluseks.

Fotomaali tehnika on justkui kahekihiline keel: üks osa on võetud silmale nähtavast maailmast ning teine osa pärineb orgaanilisest mustriilmast – tunnetustasandilt. See on retk sügavale isiklikku mütoloogiasse ning ma loodan, et see inspireerib vaatajat omakorda mõtisklema tema enda keele- ja märgisüsteemide üle.“

RUUDU RAHUMARU (snd 1991) on Tartu kunstnik, kes 2015. aastal lõpetas Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala. Hetkel tegeleb ta peamiselt fotorännakutega, viies portreteeritavaid hinge- ja loodusmaastikesse.

Kunstnikuna otsib Rahumaru viise, kuidas ühele pildile tuua kokku erinevaid reaalsusekihte. 2018. aasta veebruaris pärjati ta Tartu noore kultuurikandja aunimetusega.

Näituse külastamine loodusmaja piletiga: sooduspilet 2 eurot, täispilet 3 eurot, perepilet 10 eurot, loodusmaja õpilaspiletiga tasuta sissepääs. 

Näituse külastuspäevad loodusmajas:

19. 03, 16.04, 21.05 kell 15-18; 7.04 kell 11-16

Lisaaegu näituse vaatamiseks küsida infopunkti telefonilt 736 6120 enne tulekut.