Kohtumine sääsevanaga ehk mõnus autoriõhtu Urmas Tartesega 7. juunil

Näitus

18:00 kuni 20:00

Tartu Loodusmaja

UT

Neljapäeva õhtul on Tartu loodusmajas suurepärane võimalus kohtuda putukateadlase Urmas Tartesega isiklikult. 1.juunist 2.augustini on Tartu loodusmaja esimesel korrusel külastajatele avatud uhke sääsenäitus „Sääskedega sõjas ja rahus“. Autoriõhtul räägib Urmas Tartes külastajatele sääsenäituse sünnilugu ning seda, kuidas tema vaatlused, fotod ja videomaterjal näituseks vormiti. Lisaks jalutatakse  üheskoos läbi kogu näituseala ning külastajad kuulevad veel kindlasti palju sellist informatsiooni, mis näituse tekstidesse lihtsalt ei mahtunud.

Urmase Tartese sõnul on sääsed putukad, kellega inimesed kõige rohkem kokku puutuvad. Vaatamata sellele, et enamus inimesi sääski vihkavad, siis Urmas ise peab ennast sääsesõbraks. Miks see nii on, tuleb tulla ise kuulama. Näitus räägib sääse elukäigust, sellest kui palju on Eestis erinevaid sääseliike, milline on nende elukäik, jne. Lisaks inimeste ja sääskede omavahelisest suhtlemisest ning sellest, milliste nippide ja trikkidega saab sääskedega hakkama saada.

Autoriõhtu toimub Tartu loodusmajas neljapäeval (7.06.2018) algusega kell 18.00. Osalemine on näituse piletiga, millega avaldame tänu näituse autorile ning toetame laste loodushariduslikke tegevusi. Näitus jääb avatuks 2.augustini. Lahtiolekuajad ning detailsem piletiinfo on leitav Tartu loodusmaja kodulehelt: www.tartuloodusmaja.ee

Lisainfo:
Tartu loodusmaja näituste koordinaator Annelie Ehlvest, +372 53 442 160, anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee

Tartu loodusmaja infojuht Katrin Juhanson, +372 50 555 27
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee