Õpilaste ja õpetajate tunnustamine

Lisaks uurimistööde teemade pakkumisele on ettevõtetel võimalik tunnustada parimad õpilaste teadustööde konkursile esitatud töid. Eesti Teadusagentuur korraldab koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga igal aastal õpilaste teadustööde konkurssi, kus oma eripreemiaid saavad välja anda ka erinevad ettevõtted ja organisatsioonid.

Karl-Ander Kasuk

Nii pälvis 2017. aastal Eesti Energia eripreemia Karl-Ander Kasuk Tallinna Reaalkoolist. Ta uuris oma töös võimalusi energeetiliselt ebaefektiivsete sisepõlemismootorite asendamiseks keskkonnasõbralikumate polümeermembraan-elektrolüüt kütuseelementidega. Need kasutavad kütusena vesinikku ning jääkproduktiks on vaid vesi.

Karl-Ander Kasukile andis auhinna üle Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals. Foto: Sven Tupits

Õpetaja, kes õpilaste tegevusi suunab ja toetab, väärib samuti märkamist ja tunnustust. Eriti hea, kui tublide tegude eest märgatakse õpetajat ka oma koolist väljaspool - kogukonnas. Kohalikel ettevõtetel on siin võimalus anda oma panus kas preemiasumma andmisega või mõnel muul moel. Koolijuhtidega läbi rääkides on võimalik määratleda, milliste tegevuste eest tunnustada.