Leiutamist toetavad materjalid

Allpool on toodud erinevate materjalide loetelu, mida klassi- ja aineõpetajad saavad oma tundides kasutada.

  • Populaarteaduslik loeng tootearendusest gümnaasiumiõpilastele (kestus 00:45). Loengule järgnes kohapeal ka praktiline töötuba. Lektorid Kaimo Sonk, Toivo Tähemaa ja Raivo Sell. Loengu korraldas Raivo Sell, TTÜ Mehaanika ja tööstustehnika instituut.
  • Lühiülevaade tootearenduse loeng-töötoast (kestus 00:02:19). Lektorid Kaimo Sonk, Toivo Tähemaa ja Raivo Sell. Loengu korraldas Raivo Sell, TTÜ Mehaanika ja tööstustehnika instituut.

     

  • Tootedisainer Merike Rehepapi eestikeelse veebiloengu  „Disain kui praktiline loovus, mis see on ja kuidas seda rakendada kooliprogrammis“ salvestist saate vaadata Scientixi portaalis SIIT. Otselink samale loengule Youtube’is
  • Käsiraamat “Leiutame koos, mis aitab leiutamist juhendada, on valminud õpetajate koolitustel peetud ettekannete põhjal. Raamatu saate alla laadida ja soovi korral selles leiduvaid materjale paljundada ja/või muul moel õppetegevuseks vabalt kasutada.
  • Konkursile saadetud vahvamatest töödest on valmis saanud posternäitus, mida saate näha  SIIN ja tellida selle kooli, klubisse, noortekeskusesse jne tasuta. Näituselt leiab leiutamiseks inspireerivaid ja julgustavaid näiteid. Tellimiseks kirjutage  margit.lehis@etag

NB! Viimastele kolmele materjalile leiab lingid ka www.etag.ee/leiutajatejuhendamine

Lisainfo: Margit Lehis, margit.lehis@etag.ee, www.etag.ee/opilasleiutajad