Leiutamise konkurss

leiutamise konkursi märkLeiutamine on lihtne! Oluline on vaid märgata meid ümbritsevat ja püüda seda paremaks muuta.

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on arendada lastes julgust mõelda niisugustele asjadele, mida täna veel olemas ei ole, näidata neile leiutiste ja innovat­siooni põnevat maailma ning tunnustada silmapaist­vaid õpilasi, nende juhendajaid ja koole. Konkursile esitatav idee ei pea olema keeruline, aga ta peab olema uudne ja lahendama konkreetse prob­leemi. Kõige vanema vanuserühma idee peab olema ka reaalselt teostatav.

Töid hinnatakse kolmes vanuserühmas: 1.–4. klass; 5.–9. klass; 10.–12. klass (sh vastava vanusega kutsekooliõpilased).

Vaata konkursi tingimusi lähemalt Eesti Teadusagentuuri veebilehelt. Tööde esitamise tähtaeg on 16. oktoober.

Konkursi preemiafond on 25 950 eurot – auhinnatud saavad kõigi vanuserühmade parimad, nende juhendajad ning parim kool. Lisaks rahalistele auhindadele jagatakse rahvusvahelise konkursi pääsmeid: parimad saavad võimaluse osaleda USAs toimuval maailma suurimal noorte teadusmessil Intel ISEF. Keskmise vanu­serühma parimad saavad kutse noorte leiutajate talvelaagrisse.

Eriauhindu on välja pannud Eesti Ameerika suursaatkond, Kuninglik Taani saatkond, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Energia avastuskeskus, Ahhaa teaduskeskus, Maailma Intellektuaalomandi organisatsioon WIPO koos­töös Patendiametiga ning mitmed ettevõtted.

Alates 2008. aastast toimuvale konkursile on õpilased esitanud kokku enam kui neli ja pool tuhat ideed, mil­lest paljud on kahtlemata kohe teostamist väärt.  

leiutamise konkursile saadetud töö