Tallinna Tehnikaülikool

  • Asjade Internetist blogis ja videos (2018 - TTÜ infotehnoloogia teaduskond)
    Projekti raames on luuakse kuni 5-minutiline Asjade Interneti (internet of things, IoT) teemat tutvustav video ning täiendavaid õppematerjale sisaldav ja IoT projektide (nt Lego-nutimaja,Cumulocity IoT lahendus, isesõitev auto) kulgu kirjeldav blogi. Ühtlasi tutvustada TTÜ infotehnoloogia teaduskonna teadustegevust ning õpetatavaid erialasid, näidates ära seose käsitletava teema ja erialadel õpetatava vahel.
  • Tootearendus ja robootika (2017)

Projektiga sooviti väärtustada tulevikku suunatud insenerieriala ja populariseerida konkreetsemalt tootearendus ja robootika eriala gümnaasiumi õpilastele läbi interaktiivse tegevuse. Selleks viidi läbi praktilisi töötubasid ja avalik loeng ning üldise Tootearenduse ja Robootika eriala teavitustegevusena.

Kõik robootika töötoas osalenud õpilased said omale edasiseks robootikaga tegelmiseks raamatu "AVR mikrokontroller ja praktiline robootika" ISBN: 9789949382989, mis on kõige põhjalikum hobirobootikaalane raamat eesti keeles.

Täispikk loeng

Tootearenduse populaarteaduslik loeng-töötuba Kiili Gümnaasiumis

Tootearendus ja Robootika töötuba Tallinna Tehnikagümnaasiumis

 

  • Virtuaalse ja täiendatud reaalsuse demoala loomine TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (2017)

Projekti põhieesmärgiks oli õpilastele, üliõpilastele ja laiemale avalikkusele suunatud virtuaalreaalsuse demoala loomine TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory.

Virtuaalse ja täiendatud reaalsuse demoala on loodud ning asub TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory esimesel korrusel ruumis 104. Seal on 2 demoarvutit koos HTC vive ja OculusRift virtuaalreaalsuse peakomplektidega, üks suur monitor, mis on läbipaistva seina tõttu nähtav ka koridorist. Kaks sensorit on paigaldatud  toa nurkadesse statiivide peale ning tänu sellele on mobiilsed. Arvutitesse on installeeritud TTÜ IT teaduskonna tudengite poolt arendatud näidisrakendused.

Värskelt loodud demoala näidati ka 21.11.2017 Tallinn TV saates "Innovaatiline linn"